Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player

Турнир по бадминтон се проведе в Белоградчик

Трета поредна учебна година от своето съществуване отбеляза клубът по бадминтон към Детски комплекс в Белоградчик. Той обединява 26 състезатели, избрали тази толкова атрактивна и динамична игра за свое хоби. Според Илинка Лозанова - ръководител и треньор на клуба, целта е подрастващите да излязат от домовете и стаите  и повече да се занимават със спорт, в това число,  защо не и с бадминтон. Приключи поредната спортна изява - вътрешно първенство в две възрастови групи - от 9 до 12 и от 13 до 18 години. Проведе се и състезание по двойки. В турнира участваха 16 ученика от Начално училище "Васил Левски" и СУ "Христо Ботев". В рагорещената спортна надпревара ентусиазираните млади хора демонстрираха завидни качества, умения и техники, характерни за този вид спорт и със сигурност по този начин са направили добра реклама на бадминтона сред своите връстници в публиката, дошли да ги подкрепят.
В края на състезанието се състоя и награждаването на най-добрите, заели призовите места. Във възрастовата група 9-12 години победител стана Иван Росенов, а на второ и трето място се класираха Боряна  Александрова и Марио Крумов;  във възрастова група 13-18 години първото място зае Вержиния Малинова, следвана от Цветомира Николаева и Иван Росенов. В състезанието по двойки победители са Иван Росенов и Владимир Анатолиев,  на второ и трето място се класираха Цветомира Николаева - Гергана Момчилова и Вержиния Малинова - Иванела Димитрова. Таня Тодорова - директор на Детски комплекс-Белоградчик, връчи на всички състезатели  грамоти за участие, а заелите призови места получиха и медали. Членове на школата  по народни танци към Детски комплекс също бяха дошли в спортната зала, за да поздравят своите приятели - спортисти.