Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player

Младите огнеборци от СУ „Васил Левски”-Кула са победители в областната надпревара

Оспорвана бе днешната надпревара на стадион “Георги Бенковски” в крайдунавския град. В областното състезание на младежките противопожарни отряди ”Млад огнеборец"- 2018 премериха сили отборите на девет училища  - от Видин, Кула, Брегово, Ново село, Дунавци и Арчар. Учениците се състезаваха в двете традиционни дисциплини - “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”. Отборът на СУ „Васил Левски”-Кула се класира на първо място с 988 точки и ще участва в републиканското състезание на младежките противопожарни отряди “Млад огнеборец”. Отборът на видинското училище ”Любен Каравелов” зае второто място в надпреварата с 983 точки. Трети се наредиха младите огнеборци от ОУ ”Свети Климент Охридски”-Видин с 981 точки.
Тази сутрин старт на състезанието даде началникът на РУО- Видин Веселка Асенова. След финала комисар Станислав Генчев – директор на РД ПБЗН-Видин, връчи купите и медалите на отборите победители, а всички участници в надпреварата получиха грамоти.