Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player Get Adobe Flash player

90 колоездачи мериха сили в традиционния планински велокрос в Белоградчик

Стана традиция последните няколко години в Белоградчик да се провежда състезание по планинско колоездене - велорали “ROCKS‘N ROLL". Така и тази година домакините от Велоклуб "Скала" с помощта на общината, благодетели и ентусиасти организираха добилото вече широка популярност състезание за 7-ми пореден път, в което участваха 90 души. Много бяха ентусиастите от цялата страна, проявили интерес към спортното мероприятие, а най-много състезатели бяха от София, Пловдив, Варна, Велико Търново, Благоевтрад, Козлодуй, Петрич, Кюстендил, Видин и други. Домакините се представиха с трима участници, от които завърши само Мирослав Радостинов на 16 години. Кметът на общината Борис Николов приветства участниците и организаторите и пожела на всички здраве, успешно и безаварийно завършване на състезанието и даде неговия старт. Сред състезателите бяха и 10 жени, поели предизвикателството да въртят здраво педалите по 35- километровото трасе, по-голяма част от което преминаваше и сред природния феномен Белоградчишките скали. Карина Дончева от "Енергомакс - Антиход"- София участва за 5 година в състезанието, а Веселка Велчева от Козлодуй - за първа година.
Участниците в спортната надпревара се състезаваха в 5 възрастови групи. Награждаването започна с жените, като първото място бе завоювано от Карина Драголова. В групата на юношите 16-18 години първото място  грабна Алекс Иванов- клуб "Велораптор"- Петрич. В групата мъже 19-35 г. първото място спечели Петър Матов. В другата група  на мъжете 36-45 г. победи Бойко Танчев от клуб "Мамуд"- София. При мъжете  45+ години за пореден път купата за победител вдигна Фьодор Драголов- клуб "Мамуд"- София. Много бяха добрите думи и похвалите към домакините и организаторите на състезанието. Те са свързани както с добре подготвеното трасе, така и с добрата маркировка и цялостната организация по създадените прекрасни условия за провеждане на спортното събитие.